wtorek, 29 kwietnia 2014

Truskawkowe ciasto z nutellą

Lato coraz bliżej, sezon truskawkowy także trzeba więc wykorzystać mrożone owoce i zrobić miejsce na następne. To ciasto należy do moich ulubionych, jest lekkie, odpowiednio słodkie, ale ma niestety jedną wadę- ciężko skończyć degustację na jednym kawałku.
Myślę, że część osób już je robiła, a jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji to polecam bardzo!!!

Spód:
1 opakowanie sucharów (można użyć też bułki tartej)
1 duży słoik nutelli

Nutellę delikatnie podgrzewamy w mikrofali lub stawiam godzinę wcześniej na ciepłym grzejniku. Suchary mielimy na drobny pył. Ja osobiście wrzucam je do woreczka, przykrywam ściereczką i tłukę młotkiem kuchennym. Jeśli użyjemy bułki tartej po prostu wsypujemy ją do płynnej nutelli. Masa powinna być lepka i niezbyt sucha, bo może się obsypywać podczas krojenia. Tak przygotowany spód wykładamy na przygotowaną tortownicę.
Warstwa śmietanowa:
0,5 litra śmietany 36% (jeśli mamy większą blachę można użyć cały litr)
3 serki homogenizowane danio( każdy po 400g.)
0,3 szklanki wody
2 duże łyżki żelatyny
cukier puder

Śmietanę ubijamy na sztywno i dodajemy cukier puder do smaku. Następnie dodajemy stopniowo serki i mieszamy mikserem na niskich obrotach. Dodajemy rozpuszczoną w gorącej wodzie żelatynę i miksujemy. Masę wylewamy na spód i chłodzimy w lodówce.
Warstwa truskawkowa
3 galaretki truskawkowe rozpuszczamy dokładnie w jednej szklance wody. Dodajemy rozmrożone truskawki ( ok. 0,5 kg) 
i rozdrobnione na mus, dokładnie mieszamy. Gdy galaretka zacznie tężeć wlewamy ją na masę śmietanową. Ciasto chłodzimy w lodówce. Jest pyszne!! Polecam!!!!!!!!!!!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz